Vi starter 2022 ud med at byde velkommen til vores tre nye kollegaer: Michael Gandø, Jesper Meier og Thomas Brønning Hansen.
Michael er vores nye Sales Manager, der skal arbejde med at gøre vores dygtige salgsteam endnu stærkere. Michael har i mange år arbejdet med salg og salgsledelse i virksomheder som Swagelock og Eagle Burgmann, med både landbaserede og maritime kunder.
Derudover kan vi byde velkommen til vores nye kollega Jesper der, som vores nye Key Account Manager, bliver en del af vores engagerede analyseteam. Jesper er uddannet kemitekniker og kommer fra en stilling som salgsingeniør hos E&H.
Sidst men ikke mindst kan vi byde velkommen til Thomas, der bliver en del af vores kalibreringsteam. Her skal han blandt andet arbejde med kalibrering af ledningsevne in-house og on-site samt opsætning/opstart af nyt udstyr og fejlfinding på eksisterende. Thomas er uddannet industrielektriker og har de seneste +10 år arbejdet som montør og kalibreringstekniker, senest hos Ferrosan Medical Devices.
Vi glæder os til at lære vores nye kollegaer endnu bedre at kende!