Logo

Hovednummer


Mandag - torsdag:
08:00 - 16:00
Fredag:
08:00 - 14:00
Lørdag - søndag:
Lukket

Telefon
+45 5537 2095

Email
mail@insatech.com

Har du brug for rådgivning, et tilbud eller mere information, så kontakt vores hovednummer eller email, så finder vi hurtigt en, der kan hjælpe dig.

ServiceDesk


Mandag - torsdag:
08:00 - 16:00
Fredag:
08:00 - 14:00
Lørdag - søndag:
Lukket

Telefon
+45 7060 6095

Email
service@insatech.com

Ring til vores ServiceDesk, hvis du gerne vil bestille eller har spørgsmål omkring service og kalibrering.

Vores Salgs- og Rådgivningsteam

Ring til dette team når du har brug får rådgivning om vores produkter, eller du gerne vil have et tilbud.

Insatech Medarbejdere Website JEMII
Jens Meier

Technical Sales Supporter - Food & Pharma


Tlf: +45 2761 4540

Email: Jens.Meier@insatech.com

Skriv til Jens

Insatech Medarbejdere Website JEHA (1)
Jens Malig Hansen

Technical Sales Supporter - Industry


Fyn & Jylland

Tlf: +45 2761 4535

Email: Jens.Hansen@insatech.com

Skriv til Jens

Insatech Medarbejdere Website KRA
KONTAKT VORES EKSPERT

Kenneth Andersson

Senior Sales Engineer - Marine, Industry & Projects


Tlf: +45 2085 6078

Email: Kenneth.Andersson@insatech.com 

Skriv til Kenneth

Insatech Medarbejdere Website LMA
Lars Madsen

Key Account Manager - Energy & Industry


Jylland & Fyn 

Tlf: +45 2085 6071

Email: Lars.Madsen@insatech.com

 

Skriv til Lars

Insatech Medarbejdere Website HEKA
Henrik Kaagaard Hansen

Key Account Manager - Industry & Marine


Jylland & Fyn

Tlf: +45 2761 4518

Email: Henrik.hansen@insatech.com

Skriv til Henrik

Insatech Medarbejdere Website HEBA
Henrik Bak

Key Account Manager - Food & Beverage


Jylland & Fyn

Tlf: +45 2125 9045 

Email: Henrik.Bak@insatech.com 

Skriv til Henrik

Insatech Medarbejdere Website LASC
Lars Schärfe

Key Account Manager - PtX & Grøn omstilling


Jylland & Fyn

Tlf: +45 2761 4542

Email: Lars.Scharfe@insatech.com 

Skriv til Lars

Insatech Medarbejdere Website JEME
Jesper Meier

Key Account Manager - TOC & Endotoxin


Tlf: +45 2761 4537

Email: Jesper.Meier@insatech.com

Skriv til Jesper

Insatech Medarbejdere Website JST Ny
KONTAKT VORES EKSPERT

Jacob Steffensen

Key Account Manager & Senior Specialist - Flow Equipment


Tlf: +45 2761 4500

Email: Jacob.Steffensen@insatech.com

Skriv til Jacob

Insatech Medarbejdere Website KILA
KONTAKT VORES EKSPERT

Kim Larsen

Key Account Manager - Valves


Tlf: +45 2761 4522

Email: Kim.Larsen@insatech.com

Skriv til Kim

Insatech Medarbejdere Website THJE
Thomas Bo Jensen

Key Account Manager - Pharma


Tlf: +45 2027 6049

Email: Thomas.Jensen@insatech.com

Skriv til Thomas

Insatech Medarbejdere Website LO NY
KONTAKT VORES EKSPERT

Lasse Olsen

Senior Product Manager


Tlf: +45 2085 6074

Email: Lasse.Olsen@insatech.com

Skriv til Lasse

Insatech Medarbejdere Website SON Red
KONTAKT VORES EKSPERT

Sarah Omø Nielsen

Product Manager - TOC


Tlf: +45 2761 4517

Email: Sarah.Nielsen@insatech.com

Skriv til Sarah

Insatech Medarbejdere Website JUBY
KONTAKT VORES EKSPERT

June Byskov

Product Manager - Analytical


Tlf: +45 2085 6072

Email: June.Byskov@insatech.com

Skriv til June

Insatech Medarbejdere Website JOST
KONTAKT VORES EKSPERT

Jørgen Strange

Product Manager - Level and pressure


Tlf: +45 2761 4508

Email: Jorgen.Strange@insatech.com

Skriv til Jørgen

Insatech Medarbejdere Website MOK
KONTAKT VORES EKSPERT

Morten Valhøj Kristensen

Product Manager - Calibration


Tlf: +45 2085 6070

Email: Morten.Kristensen@insatech.com

Skriv til Morten

Insatech Medarbejdere Website JAHO
Jan Høyer

Product Manager - Valves


Tlf: +45 2085 6062

Email: Jan.Hoyer@insatech.com

Skriv til Jan

Insatech Medarbejdere Website ISNA
KONTAKT VORES EKSPERT

Isak Navi

Product Manager - Vaisala


Tlf: +45 2085 6067

Email: Isak.Navi@insatech.com

Skriv til Isak

Insatech Medarbejdere Website MIGA
Michael Gandø

Managing Director - Food & Pharma


Tlf: +45 2761 4523

Email: Michael.Gando@insatech.com

Skriv til Michael

Insatech Medarbejdere Website AHE
Annette Henriksen

Sales Coordinator


Tlf: +45 2761 4528

Email: Annette.Henriksen@insatech.com

Skriv til Annette

Vores Serviceteam

Insatech Medarbejdere Website CHOT
Charlotte Krogh Otto

Service Coordinator


Tlf: +45 2761 4541

Email: Charlotte.KroghOtto@insatech.com

Skriv til Charlotte

Insatech Medarbejdere Website IHH NY
Inge Hassenkam Hansen

Order Handling - Service


Tlf: +45 2761 4563

Email: Inge.Hansen@insatech.com

Skriv til Inge

Insatech Medarbejdere Website SS
KONTAKT VORES EKSPERT

Søren Skovhus

Service Engineer


Tlf: +45 2085 6079

Email: Soren.Skovhus@insatech.com

Skriv til Søren

Insatech Medarbejdere Website JBJ
Jón Björnsson

Service Engineer


Tlf: +45 2761 4501

Email: Jon.Bjornsson@insatech.com

Skriv til Jón

Insatech Medarbejdere Website CL
Christian Loving

Service Engineer


Tlf: +45 2761 4516

Email: Christian.Loving@insatech.com

Skriv til Christian

Insatech Medarbejdere Website JESL
Jens Kaas Sloth

Service Engineer


Tlf: +45 2761 4521

Email: Jens.Sloth@insatech.com

Skriv til Jens

Insatech Medarbejdere Website ENR NY
Erik Nøhr Rasmussen

Service Engineer


Tlf: +45 2513 9188

Email: ErikNohr.Rasmussen@insatech.com

Skriv til Erik

Insatech Medarbejdere Website POBR
Poul Bramsen

Service Engineer


Tlf: +45 2761 4536

Email: Poul.Bramsen@insatech.com

Skriv til Poul

Insatech Medarbejdere Website LUBO
Lukas Frydendahl Boysen

Trainee


Tlf: +45 2761 4503

Email: Lukas.Boysen@insatech.com

Skriv til Lukas

Insatech Medarbejdere Website MIRA
Michael Rasmussen

Electrician


Insatech Medarbejdere Website MIAN
Michael Palle Andersen

Service Assistant


Vores Kalibreringsteam

Insatech Medarbejdere Website LJ NY
Leif Jensen

Lab Manager - Metrology Laboratory


Tlf: +45 2085 6065

Email: Leif.Jensen@insatech.com

Skriv til Leif

Insatech Medarbejdere Website MML NY
Marianne Larsen

Calibration Engineer - Conductivity


Tlf: +45 2761 4524

Email: MarianneMathiesen.Larsen@insatech.com

Skriv til Marianne

Insatech Medarbejdere Website LASJ
Lars Bo Sjølin

Calibration Engineer


Tlf: +45 2139 0944

Email: LarsBo.Sjolin@insatech.com

Skriv til Lars Bo

Insatech Medarbejdere Website MIT
Michael Tarby

Calibration Engineer - Analytical


Tlf: +45 2761 4504

Email: Michael.Tarby@insatech.com

Skriv til Michael

Insatech Medarbejdere Website PEJO NY
Peter Jørgensen

Calibration Engineer


Tlf: +45 2761 4507

Email: Peter.Jorgensen@insatech.com

Skriv til Peter

Insatech Medarbejdere Website JOWI
Joan Lægg Willumsen

Calibration Engineer - Metrology


Tlf: +45 2761 4506

Email: Joan.Willumsen@insatech.com

Skriv til Joan

Insatech Medarbejdere Website MIJE
Michael Jean Jensen

Calibration Engineer - TOC


Tlf: +45 2761 4534

Email: Michael.Jensen@insatech.com

Skriv til Michael

Insatech Medarbejdere Website EMRO
Emil Rohde

Calibration Engineer


Tlf: +45 2761 4533

Email: Emil.Rohde@insatech.com 

Skriv til Emil

Vores Projektteam

Insatech Medarbejdere Website LC NY
Lars Christiansen

Technical Director


Tlf: +45 2085 6083

Email: Lars.Christiansen@insatech.com

Skriv til Lars

Insatech Medarbejdere Website EF
Erik Fjordside

Senior Project Manager


Tlf: +45 2099 2095

Email: Erik.Fjordside@insatech.com

Skriv til Erik

Insatech Medarbejdere Website LAKO
Lasse Kofoed

Application Engineer


Tlf: +45 2761 4510

Email: Lasse.Kofoed@insatech.com

Skriv til Lasse

Insatech Medarbejdere Website NIHA
Niels Willer Hansen

Project Manager


På barselsorlov til medio august!

Tlf: +45 2761 4543

Email: Niels.Hansen@insatech.com

Skriv til Niels

Insatech WEB Avatar Mand
Amine El Habti

Project Manager


Tlf: +45 2761 4562

Email: Amine.ElHabti@insatech.com

Skriv til Amine

Insatech Medarbejdere Website TLO
Thomas Lindemann Olsen

Application Engineer


Tlf: +45 2761 4514

Email: Thomas.Olsen@insatech.com

 

Skriv til Thomas

Vores Logistikteam

Insatech Medarbejdere Website JAH
Jane Hage

Order Handling - Sales


Tlf: +45 2222 0692

Email: Jane.Hage@insatech.com

Skriv til Jane

Insatech Medarbejdere Website MO
Majbritt Olsen

Order Handling and Documentation


Tlf: +45 8877 3064

Email: Majbritt.Olsen@insatech.com 

Skriv til Majbritt

Insatech Medarbejdere Website JASO (1)
Jane Schotte

Order Handling and Documentation


Tlf: +45 4091 9471

Email: Jane.Schotte@insatech.com 

Skriv til Jane

Insatech Medarbejdere Website JUK NY
Jens Ungermand Kristensen

Warehouse / Shipping


Tlf: +45 8177 5158

Email: Jens.Ungermand@insatech.com 

Skriv til Jens

Insatech Medarbejdere Website TOAL
Tobias Hostrup Albers

Warehouse / Shipping


Tlf: +45 8177 5318

Email: Tobias.Albers@insatech.com 

Skriv til Tobias

Insatech Medarbejdere Website SAME
Sara Hylling Melgaard

Trainee Warehouse/Shipping


Tlf: +45 2761 4546

Email: Sara.Melgaard@insatech.com

Skriv til Sara

Vores Administrationsteam

Insatech Medarbejdere Website JECH
Jens Salby Christiansen

Finance Manager


Tlf: +45 2761 4520

Email: Jens.Christiansen@insatech.com

Skriv til Jens

Insatech Medarbejdere Website MK
Merete Kristensen

QHSE Manager


Tlf: +45 2082 0453

Email: Merete.Kristensen@insatech.com

Skriv til Merete

Insatech Medarbejdere Website MM NY
Marina Maravic

Controller


Tlf: +45 8877 3065

Email: Marina.Maravic@insatech.com

Skriv til Marina

Insatech Medarbejdere Website CK
Christina Kolthoff

Accountant


Tlf: +45 8877 3068

Email: Christina.Kolthoff@insatech.com

Skriv til Christina

Insatech Medarbejdere Website JAHA
Janne Annette Hansen

Accountant Assistant


Tlf: +45 8177 5395 

Email: Janne.Hansen@insatech.com

Skriv til Janne

Insatech Medarbejdere Website IK
Iben Kyndby

Senior Application Specialist


Tlf: +45 2222 0694

Email: Iben.Kyndby@insatech.com

Skriv til Iben

Insatech Medarbejdere Website MAJE
Mathias Beck Jensen

Junior Consultant


Tlf: +45 2761 4505

Email: Mathias.Jensen@insatech.com

Skriv til Mathias

Insatech Medarbejdere Website UH
Ulla Røngaard

Canteen


Tlf: +45 8877 3061

Email: Ulla.Rongaard@insatech.com

Skriv til Ulla

Vores Marineteam

Insatech Medarbejdere Website KN NY
Kristian Nielsen

Managing Director - Industry & Marine


Tlf: +45 2222 0693

Email: Kristian.Nielsen@insatech.com

Skriv til Kristian

Insatech Medarbejdere Website HNI
Henrik Nielsen

Sales Manager


Tlf: +45 2761 4538

Email: Henrik.Nielsen@insatech.com

Skriv til Henrik

Insatech Medarbejdere Website MSR
KONTAKT VORES EKSPERT

Martin Søvind

Product Manager


Tlf: +45 2761 4502

Email: Martin.Sovind@insatech.com

Skriv til Martin

Insatech Medarbejdere Website KRA
Kenneth Andersson

Senior Sales Engineer - Marine, Industry & Projects


Tlf: +45 2085 6078

Email: Kenneth.Andersson@insatech.com 

Skriv til Kenneth

Insatech Medarbejdere Website HEKA
Henrik Kaagaard Hansen

Key Account Manager - Industry & Marine


Jylland & Fyn

Tlf: +45 2761 4518

Email: Henrik.hansen@insatech.com

Skriv til Henrik

Insatech Medarbejdere Website JFR
Jeppe Frederiksen

Project & Service Manager


Tlf: +45 2085 6066

Email: Jeppe.Frederiksen@insatech.com

Skriv til Jeppe

Insatech Medarbejdere Website BLI (1)
Bo Lindqvist

Service & Commissioning Engineer


Tlf: +45 2085 6073

Email: Bo.Lindqvist@insatech.com

Skriv til Bo

Insatech Medarbejdere Website MOKN
Morten Broe Knudsen

Service & Commissioning Engineer


Tlf: +45 2761 4509

Email: Morten.Knudsen@insatech.com

Skriv til Morten

Insatech Medarbejdere Website ASMI
Astrid Mihut

Sales & Product Marketing


Tlf: +45 2761 4519

Email: Astrid.Mihut@insatech.com

Skriv til Astrid

Insatech Medarbejdere Website ANAN
Andreas Andreadis

Sales & Project Assistant


Tlf: +45 2761 4539

Email: Andreas.Andreadis@insatech.com

Skriv til Andreas

Vores Ledelsesteam

Insatech Medarbejdere Website KN NY
Kristian Nielsen

Managing Director - Industry & Marine


Tlf: +45 2222 0693

Email: Kristian.Nielsen@insatech.com

Skriv til Kristian

Insatech Medarbejdere Website MIGA
Michael Gandø

Managing Director - Food & Pharma


Tlf: +45 2761 4523

Email: Michael.Gando@insatech.com

Skriv til Michael

Insatech Medarbejdere Website LC NY
Lars Christiansen

Technical Director


Tlf: +45 2085 6083

Email: Lars.Christiansen@insatech.com

Skriv til Lars

Insatech Medarbejdere Website LO NY
KONTAKT VORES EKSPERT

Lasse Olsen

Senior Product Manager


Tlf: +45 2085 6074

Email: Lasse.Olsen@insatech.com

Skriv til Lasse

Insatech Medarbejdere Website JECH
Jens Salby Christiansen

Finance Manager


Tlf: +45 2761 4520

Email: Jens.Christiansen@insatech.com

Skriv til Jens

Vores Marketingteam

Insatech Medarbejdere Website LOLA
Louise Dyrup Lauritzen

Communication Consultant


På barselsorlov frem til 2025!

Tlf: +45 2085 6068

Email: Louise.Lauritzen@insatech.com

Skriv til Louise

Insatech Medarbejdere Website SMS
Simon Munk Sørensen

User Experience Designer


Tlf: +45 2761 4527

Email: Simon.Sorensen@insatech.com

Skriv til Simon

Insatech Medarbejdere Website MEKO
Mette Voergaard Kofoed

Marketing Assistant


Tlf: +45 2761 4515

Email: Mette.Kofoed@insatech.com

Skriv til Mette

Tilbage til toppen

Search