Leverandør
Om Consibio
IoT-løsning - realtidsbaseret, bæredygtig overvågning af miljøforhold.
Consibio
Præstø Fjernvarme overvåger differenstryk med Consibio-løsning
Hos Præstø Fjernvarme opstod behovet for bedre indsigt i trykforholdene yderst i ledningsnettet. For at kunne levere en stabil forsyning ønskede værket en løsning, der kunne give et “ekstra sæt øjne” på disse kritiske punkter i nettet - det hjalp vi dem med. Læs mere her
Consibio
Sjællandsk fjernvarmeselskab optimerer driften med trådløs netværksovervågning
Et større fjernvarmeselskab på Sjælland driver et komplekst netværk, hvor de i spidsperioder oplevede store udsving i trykket i yderområderne. Derfor søgte selskabet en mere enkel og fleksibel løsning, der kunne give pålidelige målinger uden store driftsomkostninger. Læs mere her
Messe
Ajour i Odense 2026
Når reguleringen driller. Når du er i tvivl om den rigtige måling. Når procesdata ikke giver det nødvendige overblik. Eller når målingerne skal kunne dokumenteres. På Ajour 2026 sætter vi fokus på de udfordringer, der kan stå i vejen for en stabil og pålidelig drift – og ikke mindst på løsningerne. Besøg os på stand 4143, mød vores specialister og oplev et udvalg af de teknologier og løsninger, vi arbejder med hver dag.
Messe
Ajour i Odense 2025
Mød os til Ajour den 27.-28. november i Odense Congress Center. Ajour er mødestedet for maskinmestre og andre med interesse for ledelse og teknologisk innovation, og du kan derfor møde udstillere fra brancher som forsyning, offshore, søfart, produktion, industri, automation og rådgivning.
Vores leverandører
Vi samarbejder med et bredt udvalg af leverandører, der bidrager med specialiserede produkter og ekspertise til vores sortiment. Dette giver os mulighed for at levere skræddersyede løsninger til dig som kunde indenfor forskellige brancher, som food, pharma, marine og procesindustrien.